Проджект-менеджер забезпечує, щоб проєкт відповідав як часовим рамкам, так і бюджету, а також відповідає за якість кінцевого продукту. Рівень заробітної плати спеціаліста безпосередньо залежить від країни, ніші фірми та досвіду. Відразу зазначимо, що проджект-менеджери більш затребувані в міжнародних аутсорсингових компаніях, орієнтованих на клієнтів з країн Європи та США. Але до необхідних базових onerous лідер керування it та delicate skills додається ще й володіння англійською мовою.
Що Обов’язково Потрібно Знати Та Вміти, Щоб Стати Рм
- Це онлайн-сервіс для керування версіями коду та спільної роботи над програмними проєктами.
- Цей проєкт був складним через те, що замовник постійно вносив зміни, практично щодня.
- З нею ми аналізуємо, розкладаємо вимоги клієнта на менші шматочки та оцінюємо, скільки часу треба для того, щоб втілити ці вимоги в життя.
- Якщо серйозно, то рroject-manager — це фахівець, який управляє проектом в цілому.
- Тому PM-у важливо правильно підбирати людей, розподіляти ролі між ними з урахуванням їх професійних скілів, характерів, комунікативних особливостей.
- Крім того, вам потрібно буде шукати проєкти, на яких ви не часто комунікуватимете із замовником, або бути асистентом старшого та досвідченішого РМ’а.
Ця стаття детально розгляне, хто такий менеджер проєкту, його функції та обов’язки, необхідні навички та як саме можна здобути цю цікаву та перспективну професію. Менеджер проєкту — це фахівець у сфері управління проєктами. У галузях виробництва та надання послуг також існують менеджери проєктів.
Будівельний (конструкційний) Проєктний Менеджер
Вона допомагає відновити сили після роботи й збільшує словниковий запас. Уміння формулювати думки, підбирати потрібні слова дуже важливе для менеджера. Я б порадила спочатку послухати доповіді або вебінари людей, які вже працюють у цій сфері, щоб зрозуміти, чи роль проджект-менеджера — це справді те, що вам підходить. Людині, що хоче розвиватись як РМ, варто було б спочатку попрацювати на координаційній ролі (скажімо, як адміністратор проєкту або скрам-майстер). Після цього (або паралельно) можна вчитись на курсах — тут допоможуть і Agile-курси, і курси з управління проєктами.
Спеціальність «розробка Програмного Забезпечення»: Основи Та Перспективи
У цей час можу гуляти, зустрічатися з друзями чи, наприклад, поїхати в Карпати. З часом я навчився відстежувати початок вигорання в себе. Якщо цей процес запустити, потім і тижня на відновлення буде недостатньо. Варіант для тих, хто не хоче витрачати на старт кар’єри роки — курси проєкт-менеджера. На них ви отримаєте необхідну теорію та освоїте робочі програми, потрібні IT-ринку. Наприклад, можна пройти курс PMI-ACP на Udemy, програму Google Project Manager від Google чи повчитися в сеніорних PM’ів із SoftServe у Solovay School.
Освітні Та Кваліфікаційні Вимоги Менеджерів
Уявіть собі футбольну команду без тренера. Гравці можуть бути найвмілішими, але без тренера вони не знатимуть, що робити на полі. Тимлід — своєрідний “тренер” для команди розробників. Він знає сильні та слабкі сторони кожного члена команди і допомагає їм досягти максимального результату. Вони будуть допомагати вашій команді під час роботи над проєктом. Для цього потрібно залучати команду до дискусії, збирати думки, притому PM як фасилітатор має залишатися нейтральним та підтримувати «вогонь» діалогу.
У сфері IT такий спеціаліст повинен володіти як загальними навичками (Soft Skills), так і технічними (Hard Skills). У матеріалі поговоримо про те, як стати проджект-менеджером, які навички й обов’язки він повинен мати, як перейти в ІТ-сферу новачкам, а також де шукати роботу та проходити навчання на РМ. В основі всіх gentle і exhausting skills проєктного менеджера, а також можливостей для його професійного зростання, лежить здатність і прагнення до самонавчання. Взагалі, це обов’язкова навичка для всіх, хто працює в ніші високих технологій — постійно шукати та вбирати нові знання не лише у своєму напрямку, а й у суміжних. Робота на позиції Project Manager багато в чому нагадує диригентську — менеджеру не обов’язково вміти «грати на всіх інструментах», щоб ефективно керувати проєктом. Головне завдання PM — правильно організувати команду фахівців та грамотно спрямовувати процес для досягнення результату, який би влаштував усі зацікавлені сторони.
На ринку праці України представлена значна кількість вакансій для Product Managers, що свідчить про стабільний попит на цих фахівців. Як проводити мітинги для команди ефективно та продуктивно, та які інструменти використовувати для цього. Потрібно хоча б базово розібратися, щоб надавати правки дизайнерам та презентувати проєкти замовникам.
Must have для онлайн-зустрічей із замовниками та віддалених командних зустрічей. 40 хвилин безперервного спілкування у безкоштовній версії без необхідності перепідключення. Сервіс для зберігання та передачі корпоративних файлів. Більше підходить для команд, які використовують метод керування канбаном. Якщо хочеш бути більш цінним фахівцем на ринку, без знання мови не обійтися.
Навпаки, його мета — надихати та мотивувати команду, що працює над проєктом. Хоча конкретні обов’язки можуть відрізнятись залежно від галузі та типу проєктів у компанії, існують загальні завдання, які зазвичай виконують майже всі представники цієї професії. Але якщо кодинг — не ваше, натомість ви любите взаємодію з людьми та маєте лідерські якості, можна спробувати «пірнути» в роботу проєкт-менеджера. Тимлід та проджект-менеджер — це не просто нові модні слова. Це спеціалісти, які мають суттєвий вплив на успішність проєктів у сучасних компаніях.
Його обов’язок — забезпечувати постійну роботу над проєктом. Це мотивує команду і задовольняє керівництво. Він управляє розробкою сайту, складає бюджет, комунікує із замовниками, відповідає за якість і терміни реалізації сайту. Якщо виникають проблеми — знаходить рішення і тримає все під контролем.
Проектний менеджер — не суворий начальник, якого мають боятись. Навпаки, його ціль — зробити так, щоб команда, яка працює над проєктом, мала натхнення та мотивацію. В залежності від галузі компанії та типів проєктів, конкретні обов’язки проджекта можуть відрізнятись, але є загальні задачі, якими займаються майже всі представники цієї професії. Проєктні менеджери IT інфраструктури є відповідальними за керування проєктами, які мають бюджети від кількох тисяч доларів США до багатьох мільйонів.
Іноді в ІТ-компаніях пропонують роботу для проєктних менеджерів на рівень трейні (trainee). Це навіть не джуніор, не початковий рівень, а передпочатковий. Трейні проходять стажування в компанії — навчаються та отримують практичний досвід, після навчання є шанс бути працевлаштованим у тій самій компанії. Думаю, це теж хороша можливість для початківців. Проєктний менеджер — позиція, на якій є багато спілкування з людьми. Перевагою — завдяки знайомству з цікавими людьми, з різноманітними культурами.